WKP152MCPTH0KR
WKP152MCPTH0KR Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
wkp.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 760VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.472" Dia (12.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Ratings: X1, Y1
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 760VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.472" Dia (12.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Ratings: X1, Y1, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 pF.