WLBRK12EU
WLBRK12EU WELLER
Виробник: WELLER
Category: Soldering irons and guns
Description: Soldering iron: with htg elem; Power: 12W; 5V; Illumin: LED; USB C
Type of soldering iron: with htg elem.
Power: 12W
Soldering iron supply voltage: 5V
Tip shape: conical
Standard equipment: protective cap; soldering iron; tip WEL.WLTC04LBA12; USB cable
Illumination: LED
Version: wireless
Kind of connector: USB C
Tip dimensions: 0.4mm
Heating up time: 45s
Tip temperature: 510°C
Battery/ rechargeable battery: rechargeable battery Li-Ion 3,7V 2600mAh x1