WLCW1005CFG62NTB Walsin Technology Corporation
Виробник: Walsin Technology Corporation
Description: INDUCTOR WIRE WOUND 62NH 0402
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.82Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 2.6GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 62 nH
Current Rating (Amps): 145 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR WIRE WOUND 62NH 0402, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.82Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 200MHz, Frequency - Self Resonant: 2.6GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 62 nH, Current Rating (Amps): 145 mA.