WLQC0807Z0G11NPB Walsin Technology Corporation
WLQC_Series.pdf
Виробник: Walsin Technology Corporation
Description: COIL AIR CORE 11NH 2% SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.061" L x 0.072" W (1.55mm x 1.83mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6.3mOhm Max
Q @ Freq: 90 @ 400MHz
Frequency - Self Resonant: 3.6GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 400 MHz
Height - Seated (Max): 0.070" (1.78mm)
Inductance: 11 nH
Current Rating (Amps): 2.7 A
Написати відгук
Description: COIL AIR CORE 11NH 2% SMD, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.061" L x 0.072" W (1.55mm x 1.83mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6.3mOhm Max, Q @ Freq: 90 @ 400MHz, Frequency - Self Resonant: 3.6GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 400 MHz, Height - Seated (Max): 0.070" (1.78mm), Inductance: 11 nH, Current Rating (Amps): 2.7 A.