WM01P41M
WM01P41M WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -4.1A; Idm: 15A; 1.4W; SOT23
Type of transistor: P-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -12V
Drain current: -4.1A
Pulsed drain current: 15A
Power dissipation: 1.4W
Case: SOT23
Gate-source voltage: ±8V
On-state resistance: 90mΩ
Mounting: SMD
Gate charge: 11.6nC
Kind of package: reel; tape
Kind of channel: enhancement
на замовлення 2995 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис WM01P41M WAYON
Category: SMD P channel transistors, Description: Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -4.1A; Idm: 15A; 1.4W; SOT23, Type of transistor: P-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: -12V, Drain current: -4.1A, Pulsed drain current: 15A, Power dissipation: 1.4W, Case: SOT23, Gate-source voltage: ±8V, On-state resistance: 90mΩ, Mounting: SMD, Gate charge: 11.6nC, Kind of package: reel; tape, Kind of channel: enhancement.