Продукція > WAYON > WMB56N04T1
WMB56N04T1
WMB56N04T1 WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 56A; Idm: 224A; 35.7W
Power dissipation: 35.7W
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: PDFN5060-8
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Gate charge: 36nC
On-state resistance: 7.2mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Drain-source voltage: 40V
Drain current: 56A
Pulsed drain current: 224A