Продукція > WAYON > WMB80N06TS
WMB80N06TS
WMB80N06TS WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 80A; Idm: 320A; 95W; PDFN5060-8
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 60V
Drain current: 80A
Pulsed drain current: 320A
Power dissipation: 95W
Case: PDFN5060-8
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 8.5mΩ