Продукція > WEET > WMF2E275J000000BR
WMF2E275J000000BR WEET
Category: Audio polypropylene capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 2.7uF; ±5%; Ø15x30.5mm; Leads: axial; THT
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2.7µF
Tolerance: ±5%
Capacitor application: audio equipment
Body dimensions: Ø15x30.5mm
Manufacturer series: WMF
Diameter: 15mm
Height: 30.5mm
Operating voltage: 250V
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: Audio polypropylene capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 2.7uF; ±5%; Ø15x30.5mm; Leads: axial; THT, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 2.7µF, Tolerance: ±5%, Capacitor application: audio equipment, Body dimensions: Ø15x30.5mm, Leads: axial, Mounting: THT, Manufacturer series: WMF, Diameter: 15mm, Height: 30.5mm, Operating voltage: 250V, Operating temperature: -55...85°C.