Продукція > WEET > WMF2G564J000000BR
WMF2G564J000000BR WEET
Category: Audio polypropylene capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 560nF; ±5%; Ø10.5x24mm; Leads: axial; THT
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 400V
Capacitor application: audio equipment
Operating temperature: -55...85°C
Capacitance: 0.56µF
Diameter: 10.5mm
Body dimensions: Ø10.5x24mm
Height: 24mm
Написати відгук
Category: Audio polypropylene capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 560nF; ±5%; Ø10.5x24mm; Leads: axial; THT, Tolerance: ±5%, Operating voltage: 400V, Type of capacitor: polypropylene, Mounting: THT, Capacitor application: audio equipment, Operating temperature: -55...85°C, Capacitance: 0.56µF, Diameter: 10.5mm, Body dimensions: Ø10.5x24mm, Height: 24mm, Manufacturer series: WMF, Leads: axial.