Продукція > WEET > WMF2J275J000000BR
WMF2J275J000000BR WEET
Category: Audio polypropylene capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 2.7uF; ±5%; Ø23.5x30.5mm; Leads: axial
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2.7µF
Tolerance: ±5%
Capacitor application: audio equipment
Body dimensions: Ø23.5x30.5mm
Manufacturer series: WMF
Diameter: 23.5mm
Height: 30.5mm
Operating voltage: 630V
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: Audio polypropylene capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 2.7uF; ±5%; Ø23.5x30.5mm; Leads: axial, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 2.7µF, Tolerance: ±5%, Capacitor application: audio equipment, Body dimensions: Ø23.5x30.5mm, Leads: axial, Mounting: THT, Manufacturer series: WMF, Diameter: 23.5mm, Height: 30.5mm, Operating voltage: 630V, Operating temperature: -55...85°C.