Продукція > WEET > WMF2J564J000000BR
WMF2J564J000000BR WEET
Category: Audio polypropylene capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 560nF; ±5%; Ø11.5x30.5mm; Leads: axial
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 630V
Capacitor application: audio equipment
Operating temperature: -55...85°C
Capacitance: 0.56µF
Diameter: 11.5mm
Body dimensions: Ø11.5x30.5mm
Height: 30.5mm
Написати відгук
Category: Audio polypropylene capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 560nF; ±5%; Ø11.5x30.5mm; Leads: axial, Tolerance: ±5%, Operating voltage: 630V, Type of capacitor: polypropylene, Mounting: THT, Capacitor application: audio equipment, Operating temperature: -55...85°C, Capacitance: 0.56µF, Diameter: 11.5mm, Body dimensions: Ø11.5x30.5mm, Height: 30.5mm, Manufacturer series: WMF, Leads: axial.