Продукція > SONEL > WMPLPVM1021
WMPLPVM1021
WMPLPVM1021 SONEL
datasheet_PVM-1021_EN_v1.00.pdf
Виробник: SONEL
Category: PV and EVSE Testers and Meters
Description: Meter: appliance meter; VAC accuracy: ±(2%+2digit); VAC: 0÷600V
Type of meter: appliance meter
Battery/ rechargeable battery: battery AA 1,5V x4; battery AAA 1,5V x2
Power supply: battery AA 1,5V x5; rechargeable battery Ni-MH AA 1,2V x4
Interface: Bluetooth; LoRa (Long Range)
Conform to the norm: CAT III 1000V; IEC 61326-1; IEC 61326-2-2
Measuring instruments application: for solar panels; photovoltaics
IP rating: IP54
Storage temperature: -20...60°C
Operating temperature: -10...40°C
AC current measuring range: 0...400A
AC voltage measuring range: 0...600V
DC voltage measuring range: 0...1kV
Dimensions: 244x169x71mm
Current measuring resolution: 0.1A
Voltage measuring resolution: 0.1V DC
DC voltage measuring accuracy: ±(0.5% + 2 digit)
AC voltage measuring accuracy: ±(2% + 2 digit)
AC current measuring accuracy: ±(5% + 2 digit)
Measurement memory: 4059
Insulation resistance measuring ranges: 250kΩ...2GΩ; 250kΩ...5GΩ; 500kΩ...9999MΩ
Measuring range: 0,00kW...100,00kW
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: PV and EVSE Testers and Meters, Description: Meter: appliance meter; VAC accuracy: ±(2%+2digit); VAC: 0÷600V, Standard equipment: 3 crocodile clips; adapter; calibration certificate; current clamp; neckstrap; pointed electrode; soft case; test lead x3, Measurement: AC current; AC voltage; DC voltage; insulation resistance; power; protective conductor resistance; short-circuit current, Type of meter: appliance meter, Battery/ rechargeable battery: battery AA 1,5V x4; battery AAA 1,5V x2, Power supply: battery AA 1,5V x5; rechargeable battery Ni-MH AA 1,2V x4, Interface: Bluetooth; LoRa (Long Range), Conform to the norm: CAT III 1000V; IEC 61326-1; IEC 61326-2-2, Measuring instruments application: for solar panels; photovoltaics, IP rating: IP54, Storage temperature: -20...60°C, Operating temperature: -10...40°C, AC current measuring range: 0...400A, AC voltage measuring range: 0...600V, DC voltage measuring range: 0...1kV, Dimensions: 244x169x71mm, Current measuring resolution: 0.1A, Voltage measuring resolution: 0.1V DC, DC voltage measuring accuracy: ±(0.5% + 2 digit), AC voltage measuring accuracy: ±(2% + 2 digit), AC current measuring accuracy: ±(5% + 2 digit), Measurement memory: 4059, Insulation resistance measuring ranges: 250kΩ...2GΩ; 250kΩ...5GΩ; 500kΩ...9999MΩ, Related items: WAADAAC16; WAADAAGT16P; WAADAAGT16T; WAADAAGT32P; WAADAAGT32T; WAADAAGT63P; WAADAMC4; WACEGCPVOKR; WAFUTL4; WAKROBL20K01; WAKRORE20K02; WAKROYE20K02; WAPOZKEYMC4; WAPOZPAS6; WAPROREADER; WAPROSONPE6; WAPRZ1X2BLBB; WAPRZ1X2REBB; WAPRZ1X2YEBB; WASONBLOGB1; WASONREOGB1; WASONYEOGB1; WMPLIRM1; WMPLPVM1021, Measuring range: 0,00kW...100,00kW.