Продукція > SONEL > WMPLPVM1021PRO
WMPLPVM1021PRO
WMPLPVM1021PRO SONEL
datasheet_PVM-1021_EN_v1.00.pdf
Виробник: SONEL
Category: PV and EVSE Testers and Meters
Description: Meter: appliance meter; VAC accuracy: ±(2%+2digit); VAC: 0÷600V
Type of meter: appliance meter
Battery/ rechargeable battery: battery AA 1,5V x4; battery AAA 1,5V x2
Power supply: battery AA 1,5V x5; rechargeable battery Ni-MH AA 1,2V x4
Interface: Bluetooth; LoRa (Long Range)
Conform to the norm: CAT III 1000V; IEC 61326-1; IEC 61326-2-2
Measuring instruments application: for solar panels; photovoltaics
IP rating: IP54
Storage temperature: -20...60°C
Operating temperature: -10...40°C
AC current measuring range: 0...400A
AC voltage measuring range: 0...600V
DC voltage measuring range: 0...1kV
Current measuring resolution: 0.1A
Voltage measuring resolution: 0.1V DC
DC voltage measuring accuracy: ±(0.5% + 2 digit)
AC voltage measuring accuracy: ±(2% + 2 digit)
AC current measuring accuracy: ±(5% + 2 digit)
Measurement memory: 4059
Insulation resistance measuring ranges: 250kΩ...2GΩ; 250kΩ...5GΩ; 500kΩ...9999MΩ