Продукція > WAYON > WMQ30N04TS
WMQ30N04TS
WMQ30N04TS WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 30A; Idm: 120A; 18.9W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 40V
Drain current: 30A
Pulsed drain current: 120A
Power dissipation: 18.9W
Case: PDFN3030-8
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 12mΩ