Продукція > WAYON > WMS15N03T1
WMS15N03T1
WMS15N03T1 WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 15A; Idm: 60A; 3W; SOP8
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 30V
Drain current: 15A
Pulsed drain current: 60A
Power dissipation: 3W
Case: SOP8
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 4mΩ
Mounting: SMD
Gate charge: 32nC
Kind of package: reel; tape
Kind of channel: enhancement
на замовлення 442 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 15A; Idm: 60A; 3W; SOP8, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 30V, Drain current: 15A, Pulsed drain current: 60A, Power dissipation: 3W, Case: SOP8, Gate-source voltage: ±20V, On-state resistance: 4mΩ, Mounting: SMD, Gate charge: 32nC, Kind of package: reel; tape, Kind of channel: enhancement.