WO-211-20-01-RO
WO-211-20-01-RO Lin Engineering
WO-211-20-01.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: STEPPER MOTOR
Packaging: Tray
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.110" x 1.110" (28.20mm x 28.20mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 16.6 / 117.22
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.906" (23.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
NEMA Frame Size: 11
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 670 mA
Coil Resistance: 8.6 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 55 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR, Packaging: Tray, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.110" x 1.110" (28.20mm x 28.20mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 16.6 / 117.22, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.906" (23.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), NEMA Frame Size: 11, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 670 mA, Coil Resistance: 8.6 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.