WO-3518X-08
WO-3518X-08 Lin Engineering
WO-3518X-08.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: STEPPER MOTOR
Features: Round Shaft
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.390" x 1.390" (35.30mm x 35.30mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 7.5 / 52.96
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.023" (26.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.591" (15.00mm)
NEMA Frame Size: 14
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 350 mA
Coil Resistance: 8.5 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR, Features: Round Shaft, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.390" x 1.390" (35.30mm x 35.30mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 7.5 / 52.96, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.023" (26.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.591" (15.00mm), NEMA Frame Size: 14, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 350 mA, Coil Resistance: 8.5 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.