WO-417-13-13
WO-417-13-13 Lin Engineering
WO-417-13-13.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: STEPPER MOTOR
Features: Round Shaft
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.650" L x 1.650" W (41.90mm x 41.90mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 0.9°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 28.4 / 200.5
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
NEMA Frame Size: 17
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 800 mA
Coil Resistance: 13 Ohms
Steps per Revolution: 400.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR, Features: Round Shaft, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.650" L x 1.650" W (41.90mm x 41.90mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 0.9°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 28.4 / 200.5, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), NEMA Frame Size: 17, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 800 mA, Coil Resistance: 13 Ohms, Steps per Revolution: 400.0.