Продукція > JAE ELECTRONICS > WP3-S024VAE-R300
WP3-S024VAE-R300 JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 24
Pitch: 0.016" (0.40mm)
Height Above Board: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights: 1mm