WPRT20AB-68RJB270
WPRT20AB-68RJB270 Welwyn Components / TT Electronics
TTRB_S_A0011516122_1-2565694.pdf
Виробник: Welwyn Components / TT Electronics
Wirewound Resistors - Chassis Mount Wirewound Power Radial Terminal
на замовлення 89 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES CHAS MNT 68 OHM 5% 20W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 20W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Quick Connects, 0.250" (6.35mm), Features: Flame Proof, Safety, Package / Case: Radial, Rectangular Case, Temperature Coefficient: ±350ppm/°C, Size / Dimension: 2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Mounting Feature: Brackets, Coating, Housing Type: Ceramic, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Discontinued at Digi-Key, Resistance: 68 Ohms, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WPRT20AB-68RJB270 WPRT20AB-68RJB270 Виробник : TT Electronics/Welwyn WPRT.pdf Description: RES CHAS MNT 68 OHM 5% 20W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 20W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Features: Flame Proof, Safety
Package / Case: Radial, Rectangular Case
Temperature Coefficient: ±350ppm/°C
Size / Dimension: 2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting Feature: Brackets
Coating, Housing Type: Ceramic
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Resistance: 68 Ohms