WPRT50AB-6R8JB168
WPRT50AB-6R8JB168 Welwyn Components / TT Electronics
WPRT.pdf
Виробник: Welwyn Components / TT Electronics
Wirewound Resistors - Chassis Mount Wirewound Power Radial Terminal
на замовлення 459 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 50W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 50W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Quick Connects, 0.250" (6.35mm), Features: Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Package / Case: Radial, Rectangular Case, Temperature Coefficient: ±400ppm/°C, Size / Dimension: 3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Mounting Feature: Brackets, Coating, Housing Type: Ceramic, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Resistance: 6.8 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WPRT50AB-6R8JB168 WPRT50AB-6R8JB168 Виробник : TT Electronics/Welwyn WPRT.pdf Description: RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 50W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 50W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Features: Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety
Package / Case: Radial, Rectangular Case
Temperature Coefficient: ±400ppm/°C
Size / Dimension: 3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting Feature: Brackets
Coating, Housing Type: Ceramic
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Resistance: 6.8 Ohms