Продукція > VISHAY DALE > WSL0603R0510FEB18
WSL0603R0510FEB18 Vishay Dale
wslhigh.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.051 OHM 1% 1/5W 0603
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.023" (0.58mm)
Resistance: 51 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.051 OHM 1% 1/5W 0603, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.023" (0.58mm), Resistance: 51 mOhms.