Продукція > VISHAY DALE > WSL0805R0260FEA
WSL0805R0260FEA
WSL0805R0260FEA Vishay Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.026 OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm)
Resistance: 26 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.026 OHM 1% 1/8W 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm), Resistance: 26 mOhms.