X1228S14IZ-2.7A
X1228S14IZ-2.7A Renesas Electronics Corporation
x1228-datasheet
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC
Features: Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
Packaging: Tube
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Type: Clock/Calendar
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Time Format: HH:MM:SS (12/24 hr)
Date Format: YY-MM-DD-dd
Supplier Device Package: 14-SOIC
Voltage - Supply, Battery: 1.8V ~ 5.5V
Current - Timekeeping (Max): 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC, Features: Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer, Packaging: Tube, Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Interface: I2C, 2-Wire Serial, Type: Clock/Calendar, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Time Format: HH:MM:SS (12/24 hr), Date Format: YY-MM-DD-dd, Supplier Device Package: 14-SOIC, Voltage - Supply, Battery: 1.8V ~ 5.5V, Current - Timekeeping (Max): 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V, DigiKey Programmable: Not Verified.