X9258TS24IZ-2.7
X9258TS24IZ-2.7 Renesas / Intersil
REN_x9258_DST_20000622.pdf
Виробник: Renesas / Intersil
Digital Potentiometer ICs X9258TS24IZ-2 7 IIC 100K QD 256 TAPS
на замовлення 93 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DGT POT 100KOHM 256TAP 24SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150, Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C