X9259TS24-2.7
X9259TS24-2.7 Xicor-Division of Intersil
x9259-datasheet
Виробник: Xicor-Division of Intersil
Description: DIGITAL POT, 4 FUNC, 1
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 300 (Max)
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 363 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 43
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIGITAL POT, 4 FUNC, 1, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 300 (Max), Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.