X9271UV14I-2.7T1
X9271UV14I-2.7T1 Renesas Electronics Corporation
x9271-datasheet
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC DGT POT 50KOHM 256TAP 14TSSOP
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C