X9401WP24I-2.7
X9401WP24I-2.7 Renesas Electronics Corporation
x9401-datasheet
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-PDIP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-PDIP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150, Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.