X9418WP24-2.7
X9418WP24-2.7 Renesas Electronics Corporation
x9418_Oct12%2C2008_DS.pdf
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-PDIP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-PDIP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150, Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.