XC8107YC15MR-G
XC8107YC15MR-G Torex Semiconductor Ltd
Switch Type: USB Switch
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 115mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 2.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 1.5A
Написати відгук
Description: IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 SOT25, Features: Status Flag, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: P-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: USB Switch, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 115mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 2.5V ~ 5.5V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 1.5A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: SOT-25-5, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Reverse Current, UVLO.