XC9135K26CDR-G Torex Semiconductor Ltd
XC9135-XC9136.pdf
Виробник: Torex Semiconductor Ltd
Description: 1A DRIVER TRANSISTOR BUILT-IN ST
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-PowerUDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 10-USPB (2.9x2.6)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V
Part Status: Not For New Designs
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1A DRIVER TRANSISTOR BUILT-IN ST, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-PowerUDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 10-USPB (2.9x2.6), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.65V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V, Part Status: Not For New Designs.