XC9142D42DMR-G
XC9142D42DMR-G Torex Semiconductor Ltd
XC9141-XC9142.pdf
Виробник: Torex Semiconductor Ltd
Description: 0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Function: Step-Up
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 3MHz
Voltage - Input (Max): 6V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SOT-25
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V
Part Status: Active
Написати відгук
Description: 0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 3MHz, Voltage - Input (Max): 6V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SOT-25, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.65V, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V, Part Status: Active.