XCMD2502L2
XCMD2502L2 TELEMECANIQUE SENSORS
Виробник: TELEMECANIQUE SENSORS
Category: Limit Switches
Description: Limit switch; metal roller Ø11,6mm; NO + NC; 6A; max.250VAC; 2m
Type of sensor: limit switch
Kind of actuator: metal roller Ø11,6mm
Output configuration: NO + NC
Contact current max.: 6A
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Connection: cables
Lead length: 2m
IP rating: IP66
Body dimensions: 30x50x16mm
Number of mounting holes: 2
Operating temperature: -25...70°C
Body material: metal
Manufacturer series: XCMD
AC contacts rating @R: 1.5A / 240V AC
DC contacts rating @R: 1.5A / 24V DC
Mounting holes pitch: 20mm
Switches features: slow action contacts
Design: side exit
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Limit Switches, Description: Limit switch; metal roller Ø11,6mm; NO + NC; 6A; max.250VAC; 2m, Type of sensor: limit switch, Kind of actuator: metal roller Ø11,6mm, Output configuration: NO + NC, Contact current max.: 6A, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Connection: cables, Lead length: 2m, IP rating: IP66, Body dimensions: 30x50x16mm, Number of mounting holes: 2, Operating temperature: -25...70°C, Body material: metal, Manufacturer series: XCMD, AC contacts rating @R: 1.5A / 240V AC, DC contacts rating @R: 1.5A / 24V DC, Mounting holes pitch: 20mm, Switches features: slow action contacts, Design: side exit.
Інші пропозиції XCMD2502L2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XCMD2502L2 XCMD2502L2 Виробник : Telemecanique Telemecanique_Limit_switches_XC_Standard_XCMD2502L-1567119.pdf Limit Switches LIMIT SWITCH 240VAC 5A XCMD