XF2M10151L
XF2M10151L Omron Electronics Inc-EMC Div
XF2M.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: CONN FPC 10POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Solder Plating
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.083" (2.10mm)
Locking Feature: Rotary Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC 10POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Solder Plating, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.083" (2.10mm), Locking Feature: Rotary Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.