Продукція > COILCRAFT > XGL4018-471MEC
XGL4018-471MEC
XGL4018-471MEC Coilcraft
XGL4018
Виробник: Coilcraft
Description: FIXED INDUCTOR 0.47UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 95MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11.4A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 11 A
на замовлення 5297 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED INDUCTOR 0.47UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Strip, Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6.1mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 95MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11.4A, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 11 A.