Продукція > COILCRAFT > XGL4025-182MEC
XGL4025-182MEC
XGL4025-182MEC Coilcraft
XGL4025
Виробник: Coilcraft
Description: FIXED INDUCTOR 1.8UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 14.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 48MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.8A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 9.7 A
на замовлення 374 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED INDUCTOR 1.8UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Strip, Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 14.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 48MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.8A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 9.7 A.