Продукція > COILCRAFT > XGL4030-562MEC
XGL4030-562MEC
XGL4030-562MEC Coilcraft
xgl4030.pdf
Виробник: Coilcraft
Description: FIXED IND 5.6UH 5.5A 34.7MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 34.7mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.2A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A