XGZP191101G
XGZP191101G CFSensor
XGZP191-Pressure-Sensor-V1.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 14.5PSI(100kPa)
Features: mV Output
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SIP
Output Type: Analog
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 0 mV ~ 25 mV (10V)
Operating Pressure: -14.5PSI ~ 14.5PSI (-100kPa ~ 100kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 10V ~ 16V
Port Size: Male - 0.19" (4.78mm) Tube
Applications: Board Mount
Supplier Device Package: 4-SIP
Port Style: Barbed
на замовлення 985 шт:
Написати відгук
Description: Pressure Sensor 14.5PSI(100kPa), Features: mV Output, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SIP, Output Type: Analog, Mounting Type: Chassis Mount, Output: 0 mV ~ 25 mV (10V), Operating Pressure: -14.5PSI ~ 14.5PSI (-100kPa ~ 100kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -20°C ~ 100°C, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 10V ~ 16V, Port Size: Male - 0.19" (4.78mm) Tube, Applications: Board Mount, Supplier Device Package: 4-SIP, Port Style: Barbed.