XGZP192101G
XGZP192101G CFSensor
XGZP192-Pressure-Sensor-V1.3.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 14.5PSI(100kPa)
Features: Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SIP, Dual Top Ports
Output Type: Analog Voltage
Mounting Type: Through Hole
Output: 38.5 mV ~ 41.5 mV
Operating Pressure: 14.5PSI (100kPa)
Pressure Type: Differential
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pins
Voltage - Supply: 10V ~ 16V
Port Size: Male - 0.19" (4.71mm) Tube, Dual
Applications: Board Mount, Industrial Automation, Medical Ventilation
Supplier Device Package: 4-SIP
Port Style: Barbed
Maximum Pressure: 29.3PSI (202kPa)
на замовлення 476 шт:
Написати відгук
Description: Pressure Sensor 14.5PSI(100kPa), Features: Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SIP, Dual Top Ports, Output Type: Analog Voltage, Mounting Type: Through Hole, Output: 38.5 mV ~ 41.5 mV, Operating Pressure: 14.5PSI (100kPa), Pressure Type: Differential, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pins, Voltage - Supply: 10V ~ 16V, Port Size: Male - 0.19" (4.71mm) Tube, Dual, Applications: Board Mount, Industrial Automation, Medical Ventilation, Supplier Device Package: 4-SIP, Port Style: Barbed, Maximum Pressure: 29.3PSI (202kPa).