XGZP192201G
XGZP192201G CFSensor
XGZP192-Pressure-Sensor-V1.3.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 29PSI(200kPa) Di
Features: Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, Dual Top Ports
Output Type: Analog Voltage
Mounting Type: Through Hole
Output: 38.5 mV ~ 41.5 mV
Operating Pressure: 29.15PSI (201kPa)
Pressure Type: Differential
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pins
Voltage - Supply: 10V ~ 16V
Port Size: Male - 0.19" (4.71mm) Tube, Dual