Продукція > CFSENSOR > XGZP6847A700KPG33
XGZP6847A700KPG33
XGZP6847A700KPG33 CFSensor
XGZP6847A-Pressure-Sensor-V2.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 101.5PSI(0~700kP
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP
Output Type: Analog
Mounting Type: Through Hole
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: 101.53PSI (700kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2.5%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube