Продукція > CFSENSOR > XGZP6857A040KPG33
XGZP6857A040KPG33
XGZP6857A040KPG33 CFSensor
XGZP6857A-Pressure-Sensor-V2.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 5.8PSI(0~40kPa)
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP
Output Type: Analog
Mounting Type: Through Hole
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: 5.8PSI (40kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.122" (3.15mm) Tube
Applications: Board Mount
Supplier Device Package: 6-DIP
Port Style: Barbless
Maximum Pressure: 14.5PSI (100kPa)
на замовлення 110 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Pressure Sensor 5.8PSI(0~40kPa), Features: Amplified Output, Temperature Compensated, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP, Output Type: Analog, Mounting Type: Through Hole, Output: 0.2 V ~ 2.7 V, Operating Pressure: 5.8PSI (40kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -20°C ~ 100°C, Voltage - Supply: 3.3V, Port Size: Male - 0.122" (3.15mm) Tube, Applications: Board Mount, Supplier Device Package: 6-DIP, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 14.5PSI (100kPa).