Продукція > CFSENSOR > XGZP6857A100KPGPN33
XGZP6857A100KPGPN33
XGZP6857A100KPGPN33 CFSensor
XGZP6857A-Pressure-Sensor-V2.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 14.5PSI(-100~100
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP
Output Type: Analog
Mounting Type: Through Hole
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: ±14.5PSI (±100kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.122" (3.15mm) Tube