Продукція > CFSENSOR > XGZP6859A040KPG33
XGZP6859A040KPG33
XGZP6859A040KPG33 CFSensor
XGZP6859A-Pressure-Sensor-V2.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 5.8PSI(0~40kPa)
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SMD Module
Output Type: Analog
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: 5.8PSI (40kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube
Applications: Board Mount
Supplier Device Package: 6-SMT
Port Style: Barbless
Maximum Pressure: 14.5PSI (100kPa)
на замовлення 490 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Pressure Sensor 5.8PSI(0~40kPa), Features: Amplified Output, Temperature Compensated, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SMD Module, Output Type: Analog, Mounting Type: Surface Mount, Output: 0.2 V ~ 2.7 V, Operating Pressure: 5.8PSI (40kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -20°C ~ 100°C, Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT), Voltage - Supply: 3.3V, Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Applications: Board Mount, Supplier Device Package: 6-SMT, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 14.5PSI (100kPa).