Продукція > CFSENSOR > XGZP6859A200KPG33
XGZP6859A200KPG33
XGZP6859A200KPG33 CFSensor
XGZP6859A-Pressure-Sensor-V2.5.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 29PSI(0~200kPa)
Packaging: Tube
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Package / Case: 6-SMD Module
Output Type: Analog
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: 29.01PSI (200kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube