Продукція > CFSENSOR > XGZP6891D025HPDPN
XGZP6891D025HPDPN
XGZP6891D025HPDPN CFSensor
XGZP6891D-Pressure-Sensor-V1.6.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 0.362PSI(-2.5~2.
Features: Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Dual Top Ports
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 24 b
Operating Pressure: 0.36PSI (2.5kPa)
Pressure Type: Differential
Accuracy: ±2.5%
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual