Продукція > CFSENSOR > XGZP6897A005HPDPN33
XGZP6897A005HPDPN33
XGZP6897A005HPDPN33 CFSensor
XGZP6897A-Pressure-Sensor-V2.7.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 0.072PSI(-0.5~0.
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SMD, Gull Wing, Top Port
Output Type: Analog
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: -0.072PSI ~ 0.072PSI (-0.49kPa ~ 0.49kPa)
Pressure Type: Differential
Accuracy: ±2.5%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.13" (3.17mm) Tube, Dual