Продукція > CFSENSOR > XGZP6899A050KPDG33
XGZP6899A050KPDG33
XGZP6899A050KPDG33 CFSensor
XGZP6899A-Pressure-Sensor-V2.6.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 7.25PSI(0~50kPa)
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SMD, Gull Wing, Dual Ports, Same Side
Output Type: Analog
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.2 V ~ 2.7 V
Operating Pressure: 7.25PSI (50kPa)
Pressure Type: Differential
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 3.3V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual