Продукція > CFSENSOR > XGZP6899D025HPDPN
XGZP6899D025HPDPN
XGZP6899D025HPDPN CFSensor
XGZP6899D-Pressure-Sensor-V2.8.pdf
Виробник: CFSensor
Description: Pressure Sensor 0.362PSI(-2.5~2.
Features: Digital Output, Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SMD, Gull Wing, Dual Ports, Same Side
Output Type: Digital - I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: I2C
Operating Pressure: ±0.36PSI (±2.5kPa)
Pressure Type: Differential
Accuracy: ±2.5%
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual