XP0421000L
XP0421000L Panasonic Electronic Components
XP04210_Rev_Nov_2011.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS PREBIAS 2NPN 50V SMINI6-G1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Power - Max: 150mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 160 @ 5mA, 10V
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 47kOhms